تبلیغات
یادداشت های شخصی ابوالفضل اشناب - پارسیان بیگانه

شارژ ایرانسل

فال حافظ

یک شهر تا به من برسی عاشقت شده ست... ای سیب سرخ غلت زنان در مسیر رود
 

بسم الله

حضور در فستیوال های خارجی انگار یک سری ملزوماتی دارد که عدم رعایت آنها شما را نفهم جلوه می دهد!

بعد از مراسم گلدن گلوب تا خود اسکار حرف درباره حضور بازیگران ایرانی "جدایی" زیاد بود. انگار اقتضای حضور در سنِ گلدن گلوب و فرش قرمز اسکار یک سری رفتاری است که اگر هر مهمانی آنجا از خودش نشان ندهد اصلا آدم نیست!

ملزوم اول : برای آقایان : کت و شلوار مشکی و پیراهن سفید با کراوات و یا ترجیحا پاپیون ، خب تا اینجا کار مشکلی نیست . برای خانم ها : خانم ها آزادند قید خاصی ندارد ، هرطور دوست دارند عمل کنند و دقت کنند هرچه جذاب تر بهتر! 
ملزوم دوم: در این مراسم ها ممکن است خیلی ها با شما آشنا در بیایند خیلی ها هم شما را بشناسند و شما نشناسید ، توجه داشته باشید که دست رد به سینه هیچ کس نزنید و با " آغوش باز" و " روی گشاده " و "چشم های زل زده"  از آنها استقبال کنید ، خانم و آقا هم ندارد. اینجا خارج است پس خارجی و با کلاس  باشید تا نشان دهید روشنفکرید و به مسائل بی اهمیت و مسخره و متحجرانه توجه نکنید.


ملزوم سوم : برای طیف دوستان ایرانی که راهی مراسم های خارجی اند توصیه می شود به هیچ عنوان همسر خود را همراه خود نبرند چون بعضی اوقات ممکن است شرایطی پیش آید که حضور ایشان اصلا لازم نباشد و گاهی ایجاد مزاحمت کند اگر هم اصرار می ورزند تا بیایند شرایط آنجا را برایشان توجیه کنید که بنده های خدا اگر احیانا چیزی دیدند جا نخورند و آبروی خود و همسرشان را نبرند!
ملزوم چهارم: بر خلاف حضور همسر اگر بچه ای داشتید حتما همراه خود بیاورید البته منظور خانم های بالای هجده سال هستند ، اگر هم فرزندی ندارید سعی کنید از آشنایان چنین موردی پیدا کنید و همراه ببرید زیرا حضور ایشان در کنار شما به شما جذابیت می بخشد و لنز دوربین های عکاسان را متوجه خود میسازد.
ملزوم پنجم : گاهی اوقات باید در لحظه تصمیم بگیرید به خودتان بقبولانید که درست تصمیم بگیرید . به عنوان مثال خانم با شخصیت و فرنگی ای(!) منتظر است تا جایزه را به شما تقدیم کند. جایزه را که میگیرید او به طرف شما می آید ، آبروی خود و ملیت و کشورتان را نبرید و شما هم به سمت او بروید و دقایق مفرحی را رقم بزنید به این هم فکر نکنید که هزارتا چشم اینجا و میلیونها چشم جاهای دیگر دارند شما را تماشا می کنند. (فراموش نکنید اگر به زندگی خود در داخل ایران و همسرتان علاقه دارید از یک هفته قبل به خانم بفرمایید که کانال همسایه را تماشا نکنند!) به این فکر کنید که از این لحظات مفرح کم در زندگی پیش می آید!


راهنمایی: تماشای فیلم مراسم اسکار و لحظه دریافت جایزه از سوی آقای کارگردان برای مبتدیان توصیه می شود!

ملزوم ششم : بعد از آن لحظات شاد و مفرح رسمی و روی سن دنبال لحظات شاد و مفرح جانبی نیز باشید به این دقت کنید که خیلی از بزرگانی که شما فقط از کانال همسایه تماشایشان می کردید الان اینجا هستند. برای شروع هم "جولی بانو" توصیه میشود. فقط دقت کنید که آبرو ریزی نکنید ، مثل یک مرد موقر نزدیک میشوید و وقتی بانو متوجه شما شدند با جملاتی نظیر : " اوه مای جولی" ، " جولی یور ایز وری ماچ " و ... نزدیک شوید اگر انگلیسی هم در کتتان نمی رود همان ایرانی عمل کنید : "جولی جان" !

هم بار عاطفی دارد هم آهنگ خوش!
 "" ادامه این متن به دلیل محتوای مجرمانه حذف گردیده است"" !


...................................................................


بعد از متن اول : حتی اگر به مسلمان بودنمان هم کاری نداشته باشیم ، ایرانی بودن ما نشانه خیلی از چیزهاست که کسانی که خود را نماینده "ایران" می دانستند حرمتش را شکستند.

بعد از متن دوم : عزت و وقار و احترام و عظمت هیچ گاه با روی باز نشان دادن به هرکسی جمع نمی شود . کاش می دانستند.

بعد از متن سوم : نمی دانم چرا یاد کتاب " فرهنگ برهنگی ، برهنگی فرهنگی " افتاده ام.

 

ببینید : 

 کنفرانس خبری "جدایی" به همراه "در سرزمین خون و عسل" به کارگردانی آنجلینا جولی


[http://www.aparat.com/v/0795c9d4a3316baae116de81d2e5012a105668]


لحظه دریافت جایزه اسکار برای جدایی نادر از سیمین


[http://www.aparat.com/v/6b16322d7d148352daefcc757a519d23139750]
والسلام