تبلیغات
یادداشت های شخصی ابوالفضل اشناب - همان حق مسلّم

شارژ ایرانسل

فال حافظ

یک شهر تا به من برسی عاشقت شده ست... ای سیب سرخ غلت زنان در مسیر رود
 

دوشنبه 7 بهمن 1392
به قلم : ابوالفضل اشناب دیدگاه

همان حق مسلّمبسم الله 

سال 86 بود که رهبری داشتند صحبت می کردند و میان کلامشان که در مورد انرژی هسته ای بود دانشجویی پرشور شروع کرد به شعار دادن که : "انرژی هسته ای حق مسلم ماست" ! 
بعد جمعیت همراهی اش نکردند و رهبری هم که دیگر کلامشان قطع شده بود با لبخندی گفتند :  بله آن را که می دانم حق شماست!
همه خندیدند و رهبری به ادامه صحبتهایشان پرداختند.
سخنانی که در آن صریحا صحبت از تجربه "تعلیق" کردند ...
انرژی هسته ای برای یک ملت (خصوصا ملت ما) عامل اعتماد به نفس ملی است، همان اعتماد به نفسی که وقتی دورت را دیوار می چینند و همه دنیا را علیه ات متحد می کنند تو را امیدوار و زنده نگه می دارد.
انرژی هسته ای همان نمایش قدرتی است که خیلی ها در دنیا تاب و تحملش را ندارند
همان حق مسلمی است که  برای بدست آوردنش حتی خون داده ایم.
لکن اگر در جمهوری اسلامی -که اگر جمهوریت مهجور بماند اسلامیت هم منزوی می شود- طبیعتا وقتی جو عمومی مردم چیزی را طلب می کنند باید آنرا پذیرفت. جامعه کنونی ایران یکبار دیگر احتیاج به تجربه دارد در زمینه تعلیق، هرچند تعلیقش غیر رسمی باشد و یا بر تنش لباس غنی سازی 5 درصدی پوشانده باشند.
این تجربه مفید است برای ما. چه ضرری دارد؟
برای دوستانی که خیال می کنند خون مصطفی شهید و رضایی نژاد و شهریاری و علیمحمدی لگدمال شده است میگویم که حافظ خون اینها نه آمانو است و نه 5+1 و تیم مذاکره کننده و نه حتی رئیس جمهور... حکایت شهید حکایت دولت ها نیست، حکایت دلهاست. حافظ خون شهید هم رهبر شهید است و نه کس دیگر...
شاید این بار آخری باشد که سایت های هسته ای کشورمان پلمپ را تجربه می کنند و بعد از این ما یک جهش تا قله داشته باشیم و پرونده هسته ای مان برای همیشه بسته شود.
هرچند که می دانیم مشکل آنها با ما هسته ای نیست! مشکل بنیادی و خیلی اساسی تر از این حرفهاست! حالا پس فردا می آیند و فناوری موشکی ایران را عامل تهدید صلح جهانی می خوانند! 
...........
هیچ مشکل این سرزمین از خارج از آب و خاک حل نمی شود. عادت کرده ایم وقتی می گوییم که "ما با هیچکس بجز زورگو مشکلی نداریم"، بشنویم: "ما با تو مشکل داریم". سالهاست داریم می شنویم...
همه مشکلاتمان از جایی حل می شود که نامش ایران است. همینجا 
همین وطن.

بگویید تا همه دنیا بشنوند :

عشق که تعلیق نمی شود ! 

.............................

بازخوانی : این فرایند عقب‌نشینى البته براى ما یك فایده‌اى داشت - بى‌فایده نبود این عقب‌نشینى‌ها - فایده‌اش این بود كه هم خودمان وعده‌ها و حرفهاى رقباى اروپائى و غربى را تجربه كردیم، هم افكار عمومى دنیا تجربه كرد. امروز هر كس به ما میگوید آقا تعلیق موقت بكنید، ما میگوئیم تعلیق موقت را كه یك بار كردیم؛ دو سال! دو سال تعلیق موقت كردیم. فایده‌اش چه شد؟ اول گفتند موقت تعلیق كنید، گفتند تعلیق داوطلبانه بكنید؛ ما هم به خیال موقت و به خیال داوطلبانه، تعلیق كردیم. بعد هر وقت اسم از برداشتن تعلیق آمد، یك قرشمال بازى‌اى در سطح دنیا درست كردند - در سطح مطبوعات و رسانه‌ها و محافل سیاسى - واى، داد، داد، ایران میخواهد تعلیق را بشكند! تعلیق شد یك امر مقدس كه ایران اصلاً حق ندارد نزدیكش برود! ما این را تجربه كرده‌ایم؛ دیگر، تجربه‌ى جدیدى نیست. آخرش هم گفتند: این تعلیق موقت كافى نیست؛ اصلاً باید بكلى بساط اتمى را جمع كنید. همین اروپائى‌ها كه میگفتند شش ماه تعلیق كنید، وقتى این كار را كردیم، گفتند بایستى جمع كنید! این فرایند عقب‌نشینى، این فایده را براى ما داشت؛ هم براى خود ما تجربه شد، هم براى افكار عمومى دنیا تجربه شد. لیكن عقب‌نشینى بود دیگر؛ عقب‌نشینى كردند.می توانید دیدگاه خود را بنویسید
شنبه 12 بهمن 1392 10:51 بعد از ظهر
سلام.منظورم و بد متوجه شدین..کامنت قبلی ایکون ناراحت گذاشته بودم...جواب داده بودید چرا؟...الان توی کامنت قبل گفتم اون ناراحتی (که با ایکون )نشون دادم به خاطر تعلیق هستش...!!!!!!!!!من ادم بی ادبی نیستم که این مدلی خطاب کنم کسی و ...منظور ناراحتی خودم به خاطر مطلب بود و بس..!
وقت خوش..
ابوالفضل اشناب پاسخ داد:
سلام علیکم / بله . ممنون از حضورتون
منتظر شنبه 12 بهمن 1392 06:08 بعد از ظهر
سلام. ناراحتی به خاطر تعلیق...
ابوالفضل اشناب پاسخ داد:
سلام علیکم / من؟
تسنیم چهارشنبه 9 بهمن 1392 10:36 بعد از ظهر
سلام
برای من همین بس که امروز اوباما در سخنرانی سالانه اش در مجلس سنا داشت از عصبانیت منفجر میشد! خون خونشو میخورد! بعدم مجبور بود لبخند زورکی بزنه که مثلا همه چی آرومه! من چقد خوشبختم!
غنی سازی 20% یادت بخیر! هعی میخواستم یه دعایی بکنم بیخیال شدم!
ابوالفضل اشناب پاسخ داد:
سلام علیکم / نه آمریکا چشم دیدن ما را دارد و نه ما چشم دیدن آمریکا را داریم نمی دانم اصلا چطوری ممکن است که با هم کنار بیاییم! تا کی می شود حقیقت را پنهان کرد و لبخند دروغین زد؟! / باز می گردیم به غنی سازی 20 درصد انشاالله ... :)
سبک مطهر چهارشنبه 9 بهمن 1392 05:33 بعد از ظهر
سلام
حکایت شهید دل هاست!!
واقعا ک همینطوره

این چندروز مونده بودم در جواب این ی دونه جمله ک ی عده میگفتن،چی بگم

خیلی خوب و عالی
+
و
عشق ک تعلیق نمی شود!

یازهرا سلام الله علیها
ابوالفضل اشناب پاسخ داد:
سلام علیکم / لطف اوست... ممنون . / البته پاسخ دادن ب یک عده را فعلا توصیه نمی کنم!
سجاد کمالی چهارشنبه 9 بهمن 1392 03:54 بعد از ظهر
هوالهزیز
دلت خوش خوشانه ها.
حرف های اوباما و کری و عراقچی اینا رو نگاه کن.عکس آرمیتا و فرزندان شهدای هسته ای رو ببین.
شاید یه چیزی دستگیرت شه.
ابوالفضل اشناب پاسخ داد:
ای جان! نه سجاد عزیز ! خوش خوشانم نیست.تا دلت هم بخواهد در همین فضای مجازی تصاویر فرزندان شهدای هسته ای رو دیدم و کار کردم. لکن بینش کم و ناقص و اندکی که دارم میگوید که فعلا بنا بر صبر است...
دل آباد سه شنبه 8 بهمن 1392 09:42 بعد از ظهر
تاریخ از شما و توافق نامه تان
یاد خواهد کرد
همانطور که سال هاست
برای مردم
قصه های ترکمن چای می گوید!
ابوالفضل اشناب پاسخ داد:
این عصر، عصر قاجار نیست رفیق !
پرستو سه شنبه 8 بهمن 1392 07:46 بعد از ظهر
سلام ...دقیقا زمان ورود من به دانشگاه یزد بود ...
این تعلیق دوباره شاید همان تاوانیست که باید در ازای خواسته های بعضی از مردم داد ... حال اکثریت فهمیده اند که مشگل از ایرانی نیست ... و این دشمن ستیزی از زمان انقلاب بوده و همچنان باقیست ... راهی که با خون شهید طی شده باشد همچنان باقی خواهد بود ... انشاالله ...
ابوالفضل اشناب پاسخ داد:
سلام علیکم / امیدوارم همینطور باشد که می فرمایید، یعنی در این زمان کم اکثریت جامعه متوجه شده باشند... / یقینا . انشاالله
شهیدبی پلاک دوشنبه 7 بهمن 1392 11:05 بعد از ظهر
سلام -
دلمان بیشتر از همین خود خواستن گرفته است..!
باید ببینیم چرا جامعه به این دیدگاه اعتماد کرد؟
ما این تجربه را داشتیم و حالا باید دوباره تجربه کنیم !!؟ آن هم در این فاصله زمانی کم ..!
مطمئن باشیم که هر چقدر به آنها امتیاز بدهیم،‌ در مقابل امتازات کمتر( ویا هیچ) به ما میدهند و به قول شما به سراغ امور نظامی ما هم خواهند آمد.
راستی در گام های بعدی چه چیزی را باید تعلیق کنیم..! لابد همین 5٪ و در گام بعد هم
الفاتحه...
صبر میکنیم که "ان الله مع صابرین"
در پناه حق
یاعلی
ابوالفضل اشناب پاسخ داد:
سلام علیکم / قانون مواجه غرب با ایران همین است، یک قدم عقب برویم، ده قدم جسورتر می شود... حال فعلا بنا بر صبر است و انشاالله که آخرین دوره باشد. در همین قضیه توافقنامه هم بالا رفتن سطح بینش و بصیرت عمومی لازم است. / ممنونم/ موید باشید.
فاطمه دوشنبه 7 بهمن 1392 10:04 بعد از ظهر
خیلی ممنون لطف زیادی کزدید چون خیلی نیاز داشتم واقعا تشکر
ابوالفضل اشناب پاسخ داد:
خواهش میکنم
فاطمه دوشنبه 7 بهمن 1392 07:21 بعد از ظهر
سلام علیکم...ببخشید منبع دقیق این تیکه سخنرانی آقا رو میتونید برای بنده پیدا کنید؟ اگر سخنرانی هست فیلمش اگر نوشتارری هست متن دقیقش..یک منبع دقیقی که بتونم ارجاع مستقیم معتبر بدم، چیزی غیر از سایت شما منطورم هست
با تشکر از زحمتی که میکشید
ابوالفضل اشناب پاسخ داد:
سلام علیکم / منبع رو که گذاشتم ! این سخنرانی برای سال 86 و در جمع دانشجویان استان یزده . روی بیانات که کلیک کنید به منبع می رسید.
http://farsi.khamenei.ir/speech-content?id=3416
منتظر دوشنبه 7 بهمن 1392 11:32 قبل از ظهر
بسیار عالی
ابوالفضل اشناب پاسخ داد:
چرا :( ؟
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.