تبلیغات
یادداشت های شخصی ابوالفضل اشناب - امسال حواسمان را جمع کنیم

شارژ ایرانسل

فال حافظ

یک شهر تا به من برسی عاشقت شده ست... ای سیب سرخ غلت زنان در مسیر رود
 

سه شنبه 30 اردیبهشت 1393
به قلم : ابوالفضل اشناب دیدگاه

امسال حواسمان را جمع کنیم

کلمات کلیدی : گل به خودی , رفتار های نسنجیده , امسال حواسمان را جمع کنیم , تجمع عفاف و حجاب , آن رفتار ها این برخورد ها را هم دارد , سال فرهنگ بکوشیم برای اصلاح فرهنگ , رهبر انقلاب ,


بسم الله 

همین کافیست؟؟؟

آیا همین کافیست ...؟


قانونی است ! غیرقانونی است! قانونی است؟ غیرقانونی است! نه قانونی است! خیر غیرقانونیست...
چندین بار همین جملات در خبرگزاری های مختلف تکرار می شود برای تجمعی که نام آنرا گذاشته اند تجمع اعتراض به وضع حجاب و عفاف.
تجمعی که پشت سرش معلوم نیست چه کسانی هستند و به چه هدفی در تبلیغاتشان گفته اند که یک سال گرفتن مجوز طول کشیده است!
روز تجمع فرا می رسد و تعداد زیادی از آقایان و خانمها در مرکز شهر تهران جمع می شوند و علیه بدحجابی شعار می دهند و می روند. آنچه من را بر آن داشت که قلم بردارم و سراغ این موضوع بروم سوالاتی بود که چند روزی است ذهنم را کاملا درگیر کرده است. لازم دیدم بیایم و بنویسم و بگویم آنچه را که فکر میکنم درست است ... سوالاتم را لیست کرده ام :

یک : دوست دارم بپرسم که آیا بدحجابی یک پدیده خلق الساعة است؟ یعنی همین یک ماه پیش ناگهان دختران شهر من بدحجاب شده اند و آرایش غلیظ می کنند و بیرون می روند؟ این پدیده چند وقت است که در جامعه ما شیوع پیدا کرده است؟ اگر بدحجابی یک پدیده نوظهور و تازه است می توان این تجمع را یک جوری توجیه کرد لکن اگر نیست پس رفتاری انفجاری مثل تظاهرات دقیقا چه معنایی در مقابله با این پدیده می دهد؟

دو : آنچه نام آنرا امر به معروف و نهی از منکر می گذاریم و می توان به این بهانه جمعیت را به سطح خیابان کشید دقیقا چیست؟ خیلی دوست دارم بدانم که این مساله بدحجابی را دوستانی که در آن تجمع حضور داشته اند چگونه می بینند ؟ و روش برخورد با آن را چرا در شعار های خیابانی می دانند؟ 

سه : با عرض احترام فراوان نسبت به خواهران گرامی ام و همه بانوانی که آنجا حضور داشته اند دوست دارم بپرسم که آیا شده است یکبار با همان حجاب برتری که خودشان دارند و با همان وقار و متانت سراغ یک دختر به اصطلاح بدحجاب بروند و از او بپرسند که دلیل این نوع آرایش سر و پوشش اش چیست؟ چند نفر از خانمهای چادری گرانقدر جامعه ما روش برخورد با این خانمهای بدحجاب را می دانند؟ 

چهار : در این برهه حساس سال فرهنگ و همزمان با فشار تبلیغاتی مسمومی که دارد هوای تنفسی جامعه را به بدترین و خطرناکترین شکل ممکن آلوده می کند چرا باید به وضع بدحجابی آن هم به این شکل اعتراض کرد؟ 

.........................

چند روز پس از این تجمع در فیس بوک صفحه ای به نام "آزادی های یواشکی زنان" راه اندازی شد که این هدف را دنبال می کرد : هرکسی از خانمهای ایرانی می تواند در محل های عمومی حجاب از سر بردارد و عکس بگیرد و برای این صفحه ارسال کند !
مدت کوتاهی گذشت که تعداد قابل توجهی عکس ارسال شد. 
نوع عکس العمل ها را مقایسه کنید؟ فکرش را بکنید اگر خانمهای بدحجاب هم یک تظاهرات در سطح شهر راه می انداختند چه می شد! اما این کار را نکردند، آنجه ما به آن برنامه ریزی حساب شده می گوییم همین کاری بود که انجام شد یعنی یک حرکت ابتکاری در مقابل یک حرکت انفجاری.
اما قصه به این جا ختم نشد، باز در مقابل این عکس العمل مجددا شاهد موضع گیری های عجولانه و اظهار نظر های دم دستی از سمت قشر معترض به وضع حجاب بودیم در مقابل وقتی این رفتارها زیاد شد، شدت وخامت تصاویر ارسالی نیز بدتر شد. جای توضیح دادن تصاویری که دیده ام نیست لکن ای کاش بدانیم که وقتی برنامه ای چیده می شود گاهی یک رفتار به ظاهر زیبا می شود بازی کردن در زمین دشمن. اینجاست که برنامه ریزان می توانند از این غفلت نهایت سوءاستفاده را ببرند و چهار نعل علیه همه چیز بتازند!
تصویر صفحه اول سایت یاهو از صفحه آزادی زنان در ایران
صفحه اول سایت یاهو و خبر آزادی یواشکی در ایران

مخاطبان صحبتم چون غالبا اهل این صحبت ها هستند برایشان عرض می کنم که ای کاش در رفتار رهبر انقلاب در قبال حجاب توجه می کردند، کجای این سالها رهبری ایشان چنین برخورد یا چنین موضع گیری های نسنجیده ای دیده می شود؟ آیا فراموش کرده ایم سخنرانی ایشان در خراسان را؟ که از خانم بدحجابی حرف زدند و بعد از آن هم از مقوله امر به معروف صحبت کردند؟
این موضع گیری های چند وقت اخیر از قشر متعهد چقدر به آن آرمان دوست داشتنی نردیک است؟
در سال فرهنگ یقین کنیم که این مسائل در راس نیستند، این زمانی که خیلی از دوست مان دارند صرف مبارزه علیه سایه می کنند فرصت خورشید را از ما می گیرد. هوای فرهنگ هوای تقریبا مسمومی است .
ای کاش بدانیم که وقتی در سطح شهر در مقابل چشمان یک خانم بدحجاب شعار "مرگ بر بدحجاب" سر بدهیم یعنی خودمان داریم فاتحه جامعه خودمان را می خوانیم. 

امسال حواسمان را بیشتر جمع کنیم
امسال حواسمان را بیشتر جمع کنیم...

ای کاش بدانند دوستانمان که بازی کردن در زمین دشمن چیزی غیر از این رفتارها نیست و بدحجابی یک پدیده یک روزه نیست که یک روزه علیه آن اعتراض کرد و فریاد کشید. بدحجابی یک خلاء فرهنگی است که سالهای سال است دارد ادامه پیدا می کند. 
بدحجابی یک شی نیست که آنرا بشود محکوم کرد، یک فرهنگ است که باید با فرهنگ با آن روبرو شد. 
چرا بجای تجمع خیابانی یک حرکت مبتکرانه توسط خانمهای با حجاب انجام نشد؟ چرا سعی در مرزبندی بین جامعه می شود؟ چرا به اسم امر به معروف و نهی از منکر زبان تیز و برنده را بر شاهرگ احساسات یک نفر بگذاریم و آنرا فشار دهیم؟
قصد نداشتم خود نیز به این مقوله دامن بزنم لکن وقتی قصه رسانه ای می شود نمی توان ساکت ماند. در این چند روزه آنچه از دیدگان خیلی از ما دارد می گذرد نا آشناست، جدید است، این یعنی اینکه باید بیشتر حواسمان را جمع کنیم، در مقابل این سنگربندی علنی در جامعه باید موضع گرفت.
زبان مقابل با این پدیده ها زبان فرهنگ است زبان فرهنگی که ابتکار دارد، زبان فرهنگی که خانمهای جامعه، همان دغدغه مندانی که خیلی هایشان از سر دلسوزی در آن تجمع حاضر شدند می دانند. 
ای کاش بدانیم که اگر امسال به شعار سال توجه کنیم همه این مسائل رفع خواهد شد. 
امسال حواسمان را جمع کنیم.

........................................

بعد نوشت : همه توجه مان را یکبار دیگر جلب کنیم به این سخنان رهبر انقلاب در خراسان شمالی، خواهشا یک بار دیگر ولی با توجه به شرایط امروز و با دقت بخوانید:


برای بار سوم بازخوانی : خودتان را مجهز کنید، مسلح به سلاح معرفت و استدلال کنید، بعد به این کانونهای فرهنگی - هنری بروید و پذیرای جوانها باشید. با روی خوش هم پذیرا باشید؛ با سماحت، با مدارا. فرمود: «و سنّة من نبیّه»، که ظاهراً عبارت است از «مداراة النّاس»؛ مدارا کنید. ممکن است ظاهر زننده‌ای داشته باشد؛ داشته باشد. بعضی از همینهائی که در استقبالِ امروز بودند، خانمهائی بودند که در عرف معمولی به آنها میگویند «خانم بدحجاب»؛ اشک هم از چشمش دارد میریزد. حالا چه کار کنیم؟ ردش کنید؟ مصلحت است؟ حق است؟ نه، دل، متعلق به این جبهه است؛ جان، دلباخته‌ی به این اهداف و آرمانهاست. او یک نقصی دارد. مگر من نقص ندارم؟ نقص او ظاهر است، نقصهای این حقیر باطن است؛ نمی‌بینند. «گفتا شیخا هر آنچه گوئی هستم / آیا تو چنان که مینمائی هستی؟».  ما هم یک نقص داریم، او هم یک نقص دارد. با این نگاه و با این روحیه برخورد کنید. البته انسان نهی از منکر هم میکند؛ نهی از منکر با زبان خوش، نه با ایجاد نفرت. بنابراین با قشر دانشجو ارتباط پیدا کنید. 
حضرت ماه، رهبر معظم انقلاب
۱۳۹۱/۰۷/۱۹


نقص او ظاهری است ... با این نگاه و روحیه برخورد کنید

نقص او ظاهری است... با این نگاه و روحیه برخورد کنیدمی توانید دیدگاه خود را بنویسید
مرجان.م جمعه 9 خرداد 1393 01:14 قبل از ظهر
سلام
خطاب به مسئولین برگزار کننده این حرکت ضد فرهنگی:
نمی دونم چرا من تا حالا فکر می کردم بچه های تهرون باید خیلی زبر و زرنگ باشن.فکر نمی کردم مهندسی فرهنگی رو این طور معنا کنین...
================
من نمیدونم چرا ما فکر می کنم الان که مثلا چادر می زنیم و به اصطلاح حجابمون کامله پس دیگه شدیم اولیاء الله و بقیه هم عدو الله .من چنتا دوست دارم که اگر ظاهرشونو ببینید شاید به ذهنتونم خطور نکنه که اینا با من دوست باشن ولی حیا و عفتی که دارن از صدتا چادری مثل من بیشتره.
ببینید رفتارای ما تا حالا چطور بوده که یکی از همین دختر خانومایی که به گفته آقا فقط نقص ظاهری دارن ،بم گفت می خوام عضو بسیج بشم و وقتی من بش گفتم خب بیا،باورش نمی شد.
همین امسال،کسایی تو اعتکاف بودن که خود من فکر نمی کردم اصن اهل نماز باشن.می دونین اونجا چیکار می کردن؟موقع افطار و سحر زباله های غذای بقیه رو جمع می کردن.کاری که شاید امثال من حاضر به انجاش نباشیم.
بعد جواب ما باید این باشه دیگه آره؟
فقط می تونم بگم خدا ما روببخشه...
ابوالفضل اشناب پاسخ داد:
سلام علیکم / اینجا که رسیده ایم گویا زرنگی و رندی را کلا فراموش کرده ایم! ... زن بدحجاب به گفته رهبر انقلاب یک نقصی دارد، ما هم نقص داریم، حالا نقص او ظاهر است ... چگونه این نگاه و روحیه را فراموش کرده ایم؟ چرا عمل نمی کنیم به نظر درست؟ درست می فرمایید. چگونه باید پاسخ خداوند را بدهیم در مقابل این برخورد های زننده علیه کسانی که شاید عیب و نقصشان از ما کمتر باشد؟
حزب الله سایبر پنجشنبه 8 خرداد 1393 10:35 قبل از ظهر
پایگاه اطلاع رسانی حزب الله سایبر، در ایام سالگرد شروع واقعه مهم فتنه و در جهت روشنگری بیشتر از ابعاد این فتنه بزرگ و بین المللی، اقدام به انتشار تولیدات رسانه ای مرتبط با موضوع فتنه ۸۸ کرده است. این محصولات ارزشمند به فواصل زمانی کوتاه از امروز تا سالروز حماسه عظیم نهم دی ماه از این وبگاه قابل دریافت خواهد بود.


فیلم لکه + دانلود؛

ببینید در سایت حزب الله سایبر: http://hizbullahcyber.com/content/21784

حزب الله سایبر چهارشنبه 7 خرداد 1393 01:54 بعد از ظهر
نشست تخصصی فیلترینگ لغو شد..
.
.
.
به گزارش روابط عمومی حزب الله سایبر، با توجه به طفره رفتن مسئولین مربوطه دولتی از حضور در همایش حزب الله سایبر جهت پاسخگویی به نگرانیهای جناح مؤمن و انقلابی در خصوص فیلترینگ٬ همایش روز چهارشنبه ۷ خرداد ۹۳ ملغی اعلام میگردد. همایش بعدی با رویکردی قاطع و انقلابی به زودی اطلاع رسانی خواهد شد.

http://hizbullahcyber.com/content/21775
ابوالفضل اشناب پاسخ داد:
:/
سبک مطهر چهارشنبه 7 خرداد 1393 09:45 قبل از ظهر
سلام
یک بعد دیگه ای هم وجود داره
که چرا هیچ حرکت خوبی صورت نگرفته ؛مانعی باشه برای جلوگیری از این حرکت های ب اصطلاح غلط
«هرچقدر ک مسئولین این اجتماع مقصر باشند- سایرین هم مقصرند»

مثلا چرا تلاش نمیشه ی زمانی هم اختصاص بدیم توی کارهای فرهنگی مون برای پدران اجتماع مون - کلا مرد ها
ک از دید من یکی از علل اصلی بی حجابی بسته به خانواده ست و علی الخصوص رفتار و گفتار پدر
از بچگی من -از دوره دبستان - هر زمان که جلسات (اسمش یادم نیست- دعوت از پدر و مادرهابود- اکثریت جمع را مادران تشکیل می دادند-حالا چ در شیفت پسرانه - و چ در شیفت دخترانه
ابوالفضل اشناب پاسخ داد:
سلام علیکم / به نکته ای دقیقی اشاره کردید، جای چنین برنامه ریزی هایی چقدر خالی است... متاسفانه خیلی ها هم حاضر نمی شوند چنین حرکت هایی بکنند. کاش آغاز شود اینطور حرکت هایی در بطن جامعه
سربازمنتظر دوشنبه 5 خرداد 1393 08:53 قبل از ظهر
خودتان رامجهز کنید به سلاح معرفت واستدلال،بعد پذیرای جوانها باشید.
دل، متعلق به این جبهه است
. او یک نقصی دارد. مگر من نقص ندارم؟ نقص او ظاهر است، نقصهای این حقیر باطن است؛ نمی‌بینند. «گفتا شیخا هر آنچه گوئی هستم / آیا تو چنان که مینمائی هستی؟». ما هم یک نقص داریم، او هم یک نقص دارد. با این نگاه و با این روحیه برخورد کنید. البته انسان نهی از منکر هم میکند؛ نهی از منکر با زبان خوش، نه با ایجاد نفرت.
نه یاایجادنفرت
نه باایجاد نفرت


انشاالله عامل باشیم

ابوالفضل اشناب پاسخ داد:
همه حرف را زده اند ... / ای کاش
سربازمنتظر دوشنبه 5 خرداد 1393 08:43 قبل از ظهر
سلام علیکم
به روزیم با چریک های خانه دار
ومنتظر نگاهتون
یاعلی
ابوالفضل اشناب پاسخ داد:
خدمت میرسیم / چشم / علی یارتون
fatemekml یکشنبه 4 خرداد 1393 09:20 بعد از ظهر
سلام :)
چقدر خوب و بجا نوشتید...
چند وقت پیش سخنرانی گوش میدادم در همین رابطه یه قسمتش واقعا عالی بود...گفتن : اگر بی نمازی هست بیشترش از بد نمازیه ما نماز خوان هاست!! و حتی هر بی حجابی....
پیشنهاد میکنم حتما حتما حتما کتاب «حجاب بی حجاب» آقای زاعری رو مطالعه کنید و همچنین کتاب های دیگه ایشون رو.توی زمینه کار فرهنگی فوق العاده هستن!
همچنان التماس دعا:)
ابوالفضل اشناب پاسخ داد:
سلام بر شما / اتفاقا از ارادتمندان آقای زائری هستیم، خواندیم آن کتاب خوب را... فقط می شود دعا کرد رویه برخورد با این پدیده عوض شود ... / ممنونم از شما / همچنین :)
آزاد اندیش شنبه 3 خرداد 1393 06:46 بعد از ظهر
نسبت به تجمع احساس خوبی نداشتم، اگه عوضش یک همایش برگزار می شد قطعا می رفتم ولی نرفتم و حمایت هم نکردم اما حالا خبرهای یکم تیر اعصابمان را خورد می کند...
ابوالفضل اشناب پاسخ داد:
کاملا موافق هستیم ... خدا بخیر کند ... گل بخودی های بعدی را ...
هابیله شنبه 3 خرداد 1393 02:51 بعد از ظهر
داشتم فکر می کردم
خیلی بچه که بودم- قبل از دبستان- هر وقت چادر می پوشیدم، احساس می کردم خیلی بزرگ شدم، خیلی آدم خوبی هستم و چقدر آدم های بدی هستند آنها که حجابشان را رعایت نمی کنند. هر وقت یک خانم چادری در خیابان می دیدم فکر می کردم باید صبر کنیم و با هم سلام و احوالپرسی کنیم و تعجب می کردم که چرا هیچ یک از آنها این کار را نمی کنند... هر وقت هم یک خانم بد حجاب می دیدم بد نگاهش می کردم و رد می شدم...
راهنمایی که بودم، مدرسه اسلامی می رفتم. یادم است آن موقع ها فکر می کردم بی حجاب ها هیچ چیز از دین نمی دانند و در هپروت سیر می کنند...
اما بعد وارد فضای دیگری شدم. آدم های دور و برم که بیشتر شدند فهمیدم آن بی حجاب هایی که به دیده یک انسان که هیچ چیز از دین نمی داند نگاهشان می کردم، از خیلی از با حجاب ها بیشتر میفهمند، بهتر فکر می کنند. تنها تفاوتشان با من این بود که حرف های مذهبی که من به شنیدنشان عادت داشتم برای او تازگی داشت. او در معرض خیلی چیز ها قرار نگرفته بود.
حالا به خاطر هر چی؛ محیط خانوادگی، رسانه، دوستان...
متاسفانه خیلی از ما مذهبی ها و چادری ها، هنوز هم یک فرد بی حجاب را کافر می پنداریم، و خود را یک سر و گردن از او بالاتر می پنداریم.
به جای اینکه با آنان هم صحبت شویم، حرف هایمان را بزنیم، حرف هایشان را بشنویم، خودمان را ازشان دور می کنیم...


"تمثیل" چه متعصب باشد چه نباشد، عصبانیست. فکر کنید اینها را گفته تا جواب منطقی بشنود... کمکش کنید
ابوالفضل اشناب پاسخ داد:
آنچه نوشتید یک مورد از هزار موردی است که نوشته نوشته نمی شود، چقدر خوب که اینجا چنین نظری نوشتید. ای کاش عمل کنیم به این گفته رهبر انقلاب که نقص او ظاهری است و البته باید امر به معروف کرد ولی نه با ایجاد نفرت ... جامعه یکی است، کسی حق طرد دیگری را ندارد... اگر بنا اینطوری باشد همه چیز به هم خواهد ریخت. ممنون از شما
تمثیل شنبه 3 خرداد 1393 12:26 بعد از ظهر
آنها اختلاس می‌کردند٬ ما دستگیر می‌شدیم
آنها تحریم می‌شدند٬ ما گرسنه می‌ماندیم
آنها تحریک می‌شدند٬ ما در حجاب می‌پختیم
آنها کارخانه‌ها را تقسیم می‌کردند٬ ما بیکار می‌شدیم
آنها رای می‌دزدیدند٬ ما شکنجه می‌شدیم
آنها سد می‌ساختند٬ ما تشنه می‌ماندیم
آنها دروغ می‌گفتند٬ ما تنبیه می‌شدیم
دیگر کافی است! حالا ما می‌رقصیم٬ مو به باد می‌دهیم آنها گریه کنند٬ زجر بکشند و در عزای ابدی بنشینند. آسیاب به نوبت

*****

کاش به جای حجاب ؛ انسانیت و شرف اجباری بود .

*****
فلسفه ی حجاب :

مرد مسلمان با دیدن موی زن تحریک میشود
مرد مسلمان با شنیدن صدای زن تحریک میشود
مرد مسلمان کنترلی بر غریزه ندارد
مرد مسلمان اراده ندارد تا تحریک نشود
مرد مسلمان یک آلت دائم التحریک است که هر لحظه بیم آن میرود قیام کند
مرد مسلمان به اندازه ی کافر اجنبی هم انسانیت ندارد تا بتواند شهوت خود را کنترل کند
مرد مسلمان حتی با حجاب کامل مثل چادر سر تاپا سیاه هم ممکنه با شنیدن صدای یک زن به تحرک بیفتد
مرد مسلمان به زنان به چشم یک وسیله ی اطفای شهوت نگاه میکند
مرد مسلمان نمیتواند به زن به چشم دیگری نگاه کند
و بیچاره زن مسلمانی که با این مرد مسلمان در یک جامعه زندگی میکند
و خداوند فقط مرد مسلمان را میشناسد و برای زن مسلمان حکم حجاب گذاشته .
و خداوند هم میداند که مرد غیر مسلمان لابد اراده و اختیار و انسانیت بیشتری دارد نسبت به مرد مسلمان .
چون زن غیر مسلمان مجبور نیست خودش را بپوشاند تا مرد غیر مسلمان به گناه نیفتد .

این حکم حجاب توهین عمیقی نسبت به مرد مسلمان است .
مرد مسلمان بهتر است به پزشک مراجعه کند برای شفای عاجل این روح مریض و شهوتی .

مرد منسلمان با 4 زن هم سیر نخواهد شد
و 40 صیغه برایش حلال است.
مرد مسلمان دروغ میگوید
مرد مسلمان کنار سجاده !!!! به فکر فعل حرام است ( مقتول ریحانه )
مرد مسلمان تحریک میشود
طبق نوشته ی یکی از این مسلمانان تجاوز به زن آزاد است وقتی خودش را نپوشانده .

حیوانات وحشی درون جنگل هم در مقابل این حرف کم آورده و جایگاه اول سبعیت رو به این مرد مسلمان ( هادی) تقدیم میکنند.

مرد مسلمان لازم است برود توی افق گم بشود
با این همه روان معیوبی که دارد .

نتیجه گیری:

مرد مسلمان خودش را اصلاح کن

ابوالفضل اشناب پاسخ داد:
ای کاش یاد بگیرید که احساسی چیزی را از جایی کپی نکنید و بیاورید! خیلی خوب است متوجه باشید که وقتی می گویید "مرد مسلمان" یعنی همه مرد ها و از عقل به دور است که همه شکل همدیگر باشند! ای کاش بدانید که زبان توهین و تحقیر زبان زشتی است که هیچ منطقی آنرا نمی پذیرد ... ای کاش بدانید که اگر هویت خود را مخفی می کنید حداقل احترام و شخصیت خود را پنهان نکنید! / نتیجه گیری : خودتان را اصلاح کنید!
سجاد کمالی جمعه 2 خرداد 1393 11:04 بعد از ظهر
هوالعزیز
اون موقع که باید کار فرهنگی می کردیم،نکردیم.حالا با لگد دوست دشمن شده بیدار می شویم
ابوالفضل اشناب پاسخ داد:
هنوز دیر نیست ...
شکرانه پنجشنبه 1 خرداد 1393 12:03 قبل از ظهر
با سلام و احترام
"جهالت بسیار یا خیانت!!!"
کدوم برادر مومنی در مورد برادر دینی خودش اینجوری حرف میزنه آقای اشناب؟

بنده شخصاً در میدان فلسطین حضور داشتم، کسی شعار مرگ بر بدحجاب سر نداد.
خب شما بگو چکار کنیم؟!
ما خواستار اجرای درست قانون اساسی کشورمان بودیم، بنابراین اونا حق ندارند که بخوان مقابله به مثل کنن که حالا شما میفرمایید اونا هم میتونستن تجمع کنن ولی این کارو نکردن.
دوما اگر در چنین حرکاتی حاضر میشنویم ناشی از جهل نیست، ناشی از عنصری ست به نام دغدغه که گاهاً تا پاسی از شب ذهنمان را به خودش مشغول میکند که وظیفه من نوعی برای بهتر محقق شدن این فریضه چیست؟

{خود حضرت آقا هم فرمودند: شما تذکر تان را بدهید و رد شوید به نتیجه اش کاری نداشته باشید، قطعا اثر دارد...
مگر حضرت آقا باید شیوه را به ما بگوید(لقمه را در دهان ما بگذارد)؟ پس وظیفه من چه میشود؟
"از تو به یک اشاره، از ما به سر دویدن..."
کم مونده ما به حضرت آقا هم ایراد بگیریم که چرا در برابر مذاکرات اقدام جدی نمیکنند؟}

پیش اومده با بعضی از این خواهرا هم کلام بشم و خیلی دوستانه علت رو ازشون بپرسم و الحمدلله تونستم متقاعدشون کنم که این نوع پوشش در شان شما نیست و الحمدلله اونا هم قبول کردن.

حال اگر من و امثال من نزد شما انسانهای جاهلی به نظر میرسیم، اشکالی ندارد،
"ان الله بصیر بالعباد..."
خدا به همه ما توفیق خدمت در دولت کریمه را بدهد ان شاالله...
یاعلی
ابوالفضل اشناب پاسخ داد:
سلام بر شما / خوش آمدید./ اولا که بنده به محضر شرکت کنندگان در این تجمع جسارتی نکردم، آنها که باید پاسخگو باشند برپاکنندگان هستند لکن چند نکته را در جوابتان دوست دارم بپرسم : یک :اولا اینکه می فرمایید آنها حق تجمع نداشت سخن صحیحی نیست، در متن قانون اساسی اگر تجمعی مسالمت آمیز و مخل به مبانی اسلام نباشد اجازه خواهد داشت. ولی مطمئن هستیم که رفتارهای طرف مقابل اینگونه نیست. دو : دوست دارم به شما تبریکی بگویم بابت این دغدغه مندی و هم کلامی و رفتار خوب، لکن اگر اینگونه برخورد کردن و اثر گذاری صحیح است، دیگر ماهیت این تجمع چیست؟ اگر نوشته ام را کامل خوانده باشید، گفته ام که اصلا حرکت خیابانی شایسته مقوله حجاب نیست. در مورد کلام حضرت آقا هم بعید می دانم دیگر صحبتی باقی مانده باشد، ایشان به صراحت فرمودند که اینگونه با خانمهای بدحجاب برخورد کنید و ایضا تذکر لسانی را ابدا نباید فراموش کرد. مانده ام حتما باید یکبار دیگر این را بگویند؟وظیفه ما حضور در تجمع اعتراض به وضع حجاب است؟ اصلا دیدگاه رهبر انقلاب ذره ای شبیه به تجمع میدان فاطمی است؟ ایشان ابتدای سال گفتند که خلاء های فرهنگی را گوشزد کنید البته نه با جنجال به نظر شما آنچه من نوشتم توهین به حاضران بود یا صرفا گوشزد کردن این موضوع ؟ در پایان ابدا چنین منظوری نبوده و نخواهد بود، جمع زیادی از شرکت کنندگان دغدغه داشتند و بخاطر همین دغدغه روی چشمانم قرار دارند لکن مسیر اعتراضی اینگونه صحیح نیست. ممنونم
حزب الله سایبر چهارشنبه 31 اردیبهشت 1393 02:52 بعد از ظهر
صادق زیبا کلام، روح الله مومن نسب، خرم آبادی، جهانگرد و چهره های بسیاری بی پرده از فیلترینگ ایران صحبت خواهند کرد.

زمان: 7 خرداد 1393، ساعت 17

"فرهنگسرای اندیشه"

دوازدهمین همایش حزب الله سایبر
http://www.hizbullahcyber.com/content/21685
مقرب چهارشنبه 31 اردیبهشت 1393 10:28 قبل از ظهر
سلام
خواندم عالی بود...مخصوصا سخنان آقا...چه نگاه دقیقی...
ابوالفضل اشناب پاسخ داد:
سلام بر شما / خوش آمدید / سپاس ... ای کاش عمل کنیم
شهیدبی پلاک سه شنبه 30 اردیبهشت 1393 10:05 بعد از ظهر
سلام-
خیلی دعا کنیم تا خداوند بصیرتی عطایمان کند که در دام شیطان نیفتیم...!

بسیاری از کارها، ظاهری بسیار خوب و اسلامی دارد، ولی وقتی با دقت در آن مینگریم، نشانه های شیطنت و یا نا آگاهی را میتوان در آن دید.
امید که نیت این گروه خیر بوده ولی ...

خداوند هدایتمان کند.
ابوالفضل اشناب پاسخ داد:
سلام علیکم / در نیت این گروه دو حالت می شود تصور کرد، اول اینکه از سر جهل بسیار بوده دوم اینکه خیانت بوده است! واقعا تعجب دارد چنین حرکاتی ... / آمین ...
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.