شارژ ایرانسل

فال حافظ

ساخت وبلاگ در میهن بلاگ

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | ساخت وبلاگ صوتی صدالاگ | سوال و جواب و پاسخ | رسانه فروردین، تبلیغات اینترنتی، رپرتاژ، بنر، سئو | Buy Website Traffic
یک شهر تا به من برسی عاشقت شده ست... ای سیب سرخ غلت زنان در مسیر رود
 

دوشنبه 27 خرداد 1392
به قلم : ابوالفضل اشناب مردم ایران

و امروز آغاز یک فصل نو...بسم الله


سلام
انتخابات سال 92 هم به پایان رسید. همانکه از ماه ها قبل فعالیت هایش آغاز شده بود و گمانه زنی ها و تحلیل های محتلفی را به خود اختصاص داده بود. انتخاباتی که افتخارات ملت را کامل تر کرد و به گنجینه ی مردمسالاری دینی و اسلامی رفت، انتخاباتی که پر پرواز ملت ایران خواهد بود انشاالله برای رسیدن هرچه سریعتر به قله . 

پیروز این انتخابات، دکتر حسن روحانی ، کاندیدای محبوب بسیاری از مردم و امروز رئیس جمهور کشور ایران و همه ی مردم آن است.
ما این انتخاب  را توسط ملت به ایشان و همه ی هواداران و دوست دارانشان تبریک عرض می کنیم و پیمان می بندیم که تا لحظه ای که ایشان برای اعتلای انقلاب اسلامی ایران بکوشد از هیچ یاری و کمکی دریغ نکنیم؛ صدالبته که خود ایشان سالهای سال است در پست های کلیدی جمهوری اسلامی حضور داشته و بعضا موفقیت های بزرگ برای ملت آورده و از مدافعان انقلاب و رهبرش هستند. 

و اما سه نکته را خطاب به سه مخاطب در حضور دوستان عزیزم لازم می دانم که عرض کنم :

نکته اول خطاب به جناب حسن روحانی و هوادارانشان : 
آقای روحانی! مجددا به شما تبریک می گوییم این پیروزی قاطع را و برایتان آرزوی موفقیت داریم. کشوری که شما امروز رئیس جمهورش هستید مشکلات زیادی دارد که خود نیز در این چند روز اخیر از مشکلاتش به طور بسیط و وسیع سخن گفته اید. کشوری که شما امروز تحویل گرفته اید به همه ی پیشرفت هایش هنوز تا قله ی مد نظر امام امت فاصله دارد. 
جناب آقای روحانی! ما از شما به عنوان رئیس جمهوری منتخب ایران چند درخواست داریم که دوست داریم آنها را به زودی زود محقق شده ببینیم. اول حل مشکل اول کشور یعنی اقتصاد آشفته ی ماست. خود خوب میدانید که چه خبر است... دوم حل هرچه سریعتر بحث عدالت است، عدالتی که به گفته رهبری امروز وضعش اصلا راضی کننده نیست. سوم اعتلای جایگاه رهبر معظم انقلاب، امام امت است که خود همیشه از حامیان و اطرافیان نزدیک ولی  فقیه بوده و هستید و عمیقا به ولایت فقیه دلبستگی دارید. چهارم استفاده از همه ی ظرفیت های قانون اساسی در حیطه رئیس جمهوری است، از شما توقع داریم که جایگاه و شان ریاست جمهوری را همانطور که باید باشد بسازید و حفظ کنید. پنجم رسیدگی به وضع محرومان جامعه است، آقای روحانی! شما امروز رئیس جمهور منطقه ی شمال تهران نیستید! رئیس جمهور کپرنشینان کهنوج و کوخ نشینان تیلگ سیستان و چادر نشینان بشاگرد و شوش دانیال هم هستید. یقینا خود نیز این موضوع را از همه بهتر می دانید و به آن پایبندید. شما خادم بزرگ این کشور بزرگ هستید. ششم دفاع از منافع ملت ایران در برابر کشور های بیگانه است. خودتان دیپلمات اید! میدانید یقینا که منافع ملت را باید محکم و استوار طلب کرد از جماعت دشمن. دیروز یقینا خبر دارید که وزارت خارجه برخی از کشورهای غربی بیانیه داده و گویا در انتخاب شما یک راه چاره برای حل مشکل خودشان طلب کردند. نا امیدی دشمن را به امیدواری دوست برگزینید و ایران را با مقاومتتان در برابر زیاده خواهی بسازید. هفتم نزدیکان تان را کنترل کنید، خیلی از ما می دانیم که شما از جنس اوباش سیاسی مردود نیستید و یک سیاستمدار دوست دار انقلاب و رهبر اید. مراقب باشید که این زباله های فاسد، بدنه ی دولت را آلوده نسازند ... هشتم اینکه به شعار ها و وعده های خود عمل کنید. البته می دانیم به دلیل حجم بالای فعالیت تان در دولت و شعارهای این چند روز یقینا به انجام همه اش نمی رسید لکن فراموش نکنید که صحبتهایتان را فراموش نخواهیم کرد. 
و اما طرفداران محترم دکتر ! همه ی آنچه شیخ انجام خواهد داد قطعا در حیطه قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران است. 


نکته دوم خطاب به حامیان دیگر کاندیداها (بخوانید سعید جلیلی و محمدباقر قالیباف) و خصوصا دوست داران ولایت :
باید صریحتر اینجا سخن گفت... 
امروز آغاز یک دوران جدید است دوستان. دورانی که نیازمند هوشمندی و تدبیر همه ی ماست. دولتی که سر کار آمده است منتخب ملت است و محتاج یاری همه ی مردم برای پیشرفت. دیروز متاسفانه با اعلام خبر پیروزی دکتر روحانی ما شاهد حمله ی شدید اصحاب انقلاب به هم بودیم. که(( آی طرفدار جلیلی تو با رای ات چنان ضربه ای به اسلام و مسلمین زدی که خوارج نزدند! آی طرفدار قالیباف تو با بی بصیرتی ات کشور را به دست کفار سپردی!! )) کار زشتی که نزدیک بود کام ملت را مثل سال 88 اینبار توسط دوستان انقلاب تلخ کند. هیچکس نمی تواند کس دیگر را به خاطر رای اش مواخذه و یا حتی بخاطر رای اش سرزنش کند. آیا این نقض آزادی مدنی یک شخص نیست؟ جالب اینجاست که این کار را دوستانی انجام دادند که بزرگان اند مثلا! این موضع گیری غلط باعث می شود که کدورت و کینه به حدی برسد که فردا روزی در دفاع از اسلام عزیز و کشور ایران و امام امت اسلامی هیچکدام حاضر نباشد در چشم برادرشان نگاه کنند.. این یک فاجعه ی بزرگ است. 

هواداران دکتر جلیلی و دکتر قالیباف بر سر بسیاری از اصول با یکدیگر دقیقا هم نظر اند. اگر نخبگان رسانه ای حزب الله - خوب می دانیم که چه عزیزانی هستند - به قول دوست عزیزی "اکابر سایبر" اجازه فرمایند که این اتحاد حفظ شود ! پس همینجا اعلام می کنیم که بی نهایت دلگیریم و غصه داریم از این دوستان که این روزها با آشفتگی و تحلیل غلط و دیکته شده ی هماهنگ و حمله ی بیجا و یا سکوت در برابر این حمله به دوستان و بزرگان و علما و آزادی اندیشه طرف رقیب اش با شعار مرگ بر دشمن در زمین دشمن بازی کردند. اگر بناست که تا چهارسال آینده دنبال مقصر باشیم و تحلیل ارائه بدهیم که کلاهمان پس معرکه خواهد بود؟ شنبه ی بعد از انتخابات باید شنبه مهربانی و بردباری باشد به گفته ی امام انقلاب.  و ایضا این را که "آقا" در پیامشان فرموده اند :
"اكنون كه حماسه‌ی سیاسی و نقطه اوج آن در جمعه‌ی بیست و چهارم خرداد با پیروزی ملت ایران و نظام جمهوری اسلامی به سرانجام رسیده است، هیجان و التهاب روزها و هفته‌های رقابت، باید جای خود را به همكاری و رفاقت داده و طرفداران نامزدهای رقیب در آزمون بردباری و متانت و دانایی نیز جایگاه شایسته‌ی خود را به  دست آورند. هیچ احساسی، چه شادمانی و چه ناشادمانی، نباید كسی را به رفتار و گفتاری دور از شأنِ خردمندی و فرزانگی وادار كند. نگذارید بدخواهان، احساسات مردم را ابزار خواسته‌های پلید خویش كنند. وحدت ملی و رفق و مدارا پشتوانه‌ ی امنیت كشور و خنثی‌كننده‌‌ی ترفندهای دشمنان است." 
 فراموش نکنیم "اگر برایمان مهم است"....

سوم خطاب به رهبر عزیزم، حافظ امنیت کشورم، امام امت دین ام ، سید علی خامنه ای :
دوست داشتنی ترین شخصیت دوران زندگی ام ! 
نه اینکه به دولت جمهوری اسلامی کاری نداشته باشیم و یا برایمان مهم نباشد چه کسی رئیس جمهور است. نه! مهم است، به امر تو باید سرنوشت کشور برای ما مهم باشد، باید سیاسی باشیم و تحلیل کنیم ، نه اینکه طرفدار کسی نباشیم و یا روی کسی نظر نداشته باشیم مثل تو ، نه ما اهل سکوت نیستیم، اما هرچه شود اول و آخرش ما ایران را با تو میخواهیم. شنیده ای آقا جان از زبان ما بارها که "ما با کسی عقد اخوت نبسته ایم" اما می دانی که عهدی که با تو بسته ایم عهد عشق است و جان. هر رئیس جمهوری که تو را دوست داشته باشد و در دولتش بیشتر با تو همراهی کند محبوب قلب ماست و او را با همه توان یاری خواهیم کرد... کاری نداریم که چه خواهد شد و چه اتفاقی خواهد افتاد، عشق ما و شما سیاسی نیست! به قول آوینی شهید، خیلی ها در کار ما مانده اند! 
آیینه ی نور حضرت ولی عصر (عج) !
حضرتتان قول داده اید که تا لحظه ای که زنده هستید - تا ظهور انشاالله - نخواهید گذاشت لحظه ای این انقلاب از مسیر اصلی منحرف شود، در عمل کردن به این قول به ما اطمینان کنید رهبرا!  اکنون که شما خوشحالی بابت تحقق این حماسه بزرگ، خداوند را شکر می کنیم بابت داشتن ولی امری چون خامنه ای. 
بگذار زخم زبان بزنند و از کنارمان را بگذرند که ما در سیمای تو، حیدر(ع) را می بینیم و هنوز مالک و خیمه معاویه و صفین و نهروان را ...
بگذار بگویند که مالک از خیمه معاویه گذشت...
در همه ی احوال اما به امر توییم و لبخند رضایتت را با همه وجود طلب می کنیم.
هر اتفاقی که میخواهد بیافتد آقا! تکیه ما به توست و انشاالله تکیه تو هم به امتت ، عاشوراییانی که غصه شان نان نیست...
چشم بد دور! عمرتان بسیار ! تخت باشد خیالتان آقا ! 

والسلام

بعدنوشت:در این هجمه پیامکی این چند روز، پیامی نوشته بود :  نظام مظلومی که چهار سال پیش به اتهام واهی تقلب یازده میلیونی طعم تلخ فتنه را چشید خرداد امسال مردانه پای 250 هزار رای بالاتر از 50 درصد کاندیدای پیروز ایستاد ...
 برایم جالب است که بشنوم آنان که این دولت را دولت کودتا می خواندند و زمین و آسمان و مه و خورشید و فلک را در انتخابات دخیل می دانستند حالشان این روزها چطور است؟! یقینا چون حجة السلام هاشمی رفسنجانی معتقد اند که این دوره دموکراتیک ترین رای گیری دنیا را ایران انجام داد ولی چهار سال پیش چندان دموکراتیک نبود!

لینک پایین را بشنوید خواهشا ! حضرت آقا چهارسال پیش زیر بار بدعت های غیرقانونی نرفتند تا رای امروز آقایان منتقد مواضع رهبر در همان سال تثبیت شود...

بشنوید : 


پانوشت : هم اکنون اولین کنفرانس خبری دکتر روحانی به پایان رسید.
آقای روحانی! مواضع امروزتان ستودنی است. از انتهای قلب و همیشه برایتان دعا می کنیم تا ایران را سربلند بسازید. آقای دکتر! خداوند نگه دارتان باشد.

تبریک :صعود مقتدرانه ی ایران به جام جهانی برزیل، این بار بدون اما و اگر را تبریک عرض میکنیم!


جمعه 24 خرداد 1392
به قلم : ابوالفضل اشناب حماسه سازان

سلام بر حماسه و حماسه سازان...بسم الله 

سلام بر همه ملت ایران ! سلام بر همه ی انگشت های اشاره ی تیره از جوهر که افق روشن آینده ی ایران اسلامی را نشانه رفتند. 
سلام بر حماسه! که آنچه به تماشا نشستیم یک حماسه به تمام معنا بود که همه ی مردم ایران آنرا ساختند و به دنیا نشان دادند. 
سلام بر حماسه سازانی که احساس مسئولیت شان روز دشمن جمهوری اسلامی ایران و ایرانی را شب سیاه کرد. 
اینجا ایران است، اقلیم وظیفه شناسی و تعهد. اینجا مرکز مهرورزی و نجابت و ایستادگی است. اینجا قلب تپنده ی دموکراسی دینی است...

سلام و درود به همه ی ملت دوست داشتنی ایران ! 
از مردم خطه ی دریا و درخت تا اهالی خونگرم بندر، از زاگرس نشینان سرافراز تا مردم با نجابت دیار خورشید. همه ی همه ی مردم ایران که امروز را تبدیل به یک روز به یاد ماندنی کردند.
از آذربایجانی های غیور و با صلابت، از کردستانی های رشید و با همت، از ایلامی های اهل ایستادگی و از خوزستانی های خونگرم و مقاوم و مدافع، از مازنی های دریا دل و گلستانی های فهیم، از تهرانی های همیشه در صحنه و قمی های ولایتمدار و سمنانی های پاک و خراسانیان خورشید صفت، از قزوینی های حکیم و زنجانی های مسئولیت پذیر و سیستانی های صبور ، از کرمان سربلند و فارس پایدار و همدان همراه، از یزدی های قانع و اصفهان سخت کوش، از اردبیل حماسه ساز و لرستان انقلابی و مرکزی های وفادار ، از هزمزگان و بندر عباس نیلگون و زیبا ،از چهارمحال نجیب و کرمانشاه دلاور و کهگیلویه و بویر احمد با ایمان و ایلامی های مرزدار...
همه ی این خاک دوست داشتنی و همه ی مردم این خاک. 


با این مردم دیگر نمی توان با زبان زور و تهدید سخن گفت، آنان که باید پیام حضور را می گرفتند گرفتند پس چه خوش گفت امام امت ما که "به درک که قبول ندارید انتخابات ایران را..." آری! شما در چشم این مردم به قدر همه ی ناجوانمردی تان بی اهمیت اید...
این موج میلیونی را نمی توان متوقف کرد.
رئیس جمهور بعدی چنین پشتوانه ای دارد. مهم نیست که نام او را چند نفر در صندوق انداخته اند یا دیگران نام دیگری را . وی نماینده ی همه ی زنان و مردانی است که امروز در تعرفه ی ایستادگی و صبر و پیشرفت و عدالت نوشتند: "آری" و پای برگه ی احساس مسئولیت را انگشت زدند و آنرا در صندوق اتحاد انداختند.
وی رئیس جمهور چنین مردم نجیب و همراه و با بصیرتی است. او باید خود را متعلق به همه ی این مردم بداند و این را ببیند که ملت های منطقه امروز چشم امیدشان به انقلاب اسلامی است و هرچه حکومت ایران قوی تر باشد، گسترش اسلام در منطقه بیشتر و دشمن ضعیف تر خواهد بود.
دستهای رای دهنده ی امروز که بر حسب احساس وظیفه، بینش سیاسی، تعهد و ایثار برگه های رای را به صندوق انداختند بوسیدنی است... از هر قوم و قبیله ای. 

خداوند را شکر می کنیم که این ملت با اراده را تنها نگذاشته و نمی گذارد و تحت عنایت ولی عصر(عج) و زیر سایه ی ولی امر روز به روز کشور را در چشم جهان مقتدر تر و با عظمت تر می کند. کشور اولاد فاطمه (س)...

"یادداشت های شخصی ابوالفضل اشناب" محضر امام عصر و ولی امر مسلمین جهان حضرت امام خامنه ای و محضر تمامی مخاطبان تبریک عرض می کند این حماسه پرشور را که همزمان با میلاد سرداران کربلاست . و ایضا برای رئیس جمهور آینده - هرکسی که هست - آرزوی موفقیت دارد. 


بعدنوشت : بسیار خوشحال خواهیم شد آنان که رای ندادند را دیگر در پست های سیاسی خودمان نبینیم! آنکس که امروز سکوت کرد نمی تواند مدعی فردا باشد...

خشم نوشت : عزیزان حزب اللهی و مذهبی ! کام ملت را با دعوای بیهوده و زشتتان تلخ نکنید. چه شده است که به جان دوستان افتاده اید؟ اگر صحبتهای امام خامنه ای مد نظرتان نیست که هیچ، اما اگر هست سخن ایشان مهربانی در شنبه بعد از انتخابات و تحمل مخالف در همه شرایط است. شما که با هم دوستید مثلا!! 
سال 88 فتنه گران این رفتار را داشتند و رای 40 میلیونی را نادیده گرفتند و این دوره گویا شما نیت دارید تکرارش کنید! 
متاسفم برای آنها که نمی فهمند چه می گویند و چه می کنند. باید به رئیس جمهور آینده ایران، هرکسی که باشد، تبریک گفت و او را یاری کرد. وی انتخاب ملت ایران است و رئیس جمهوری اسلامی ایران. بس کنید...والسلامچهارشنبه 22 خرداد 1392
به قلم : ابوالفضل اشناب حماسه سازان

آبادانی "فقط" در صورت ناامیدی دشمن از ما پدید می‌آید.بسم الله 


ببینید : 

دشمن را از دور باید دید. آنچه دیدید صحبتهای استاد بصیر و فهیم حجة الاسلام پناهیان بود به همراه چند نکته از مقام معظم رهبری.

حقیقت امروز این است و جز این نیست...فضای انتخابات باید با این دید شکل بگیرد...


امام امت  : در داخل کشور ما یک مجموعه‌های سیاسی هستند تحلیل‌شان این است، می‌گویند وقتی که طرف خیلی چهرۀ سگی از خودش نشان می‌دهد، شما عقب بنشین. این را قبول دارید شما؟ عقب بنشینیم؟ یا نه؟ معتقد هستید که هرگونه عقب‌نشینی طرف را تشجیع می‌کند، به مجرّدی که دیدند با اخم شما می‌ترسید، می‌گویند آقا! اخم کنید، علاج این آدم اخم است. به مجرّد اینکه دیدند شما تهدید به کتک یا خودِ کتک شما را به عقب‌نشینی وادار می‌کنند می‌گویند دوتا بیشتر بزن تا خوب دیگر از همین حرف‌هایش دست بردارد. طرف این‌جوری است، محاسبات دنیا این است.


استاد پناهیان :

در فضای سیاسی جامعه الان یک مقدار این موضوع وجود دارد، من واقعاً از صداوسیما انتقاد دارم که چرا مشکلات مردم سوریه و عراق را درست برای مردم ما توضیح نمی‌دهد. دشمن ما خیلی وحشی‌تر از گذشته شده، این دشمن ماست. برای اینکه نفوذ ما را در منطقه کاهش بدهد روزانه هفتادتا در عراق دارند می‌کُشند، اینها را نبینیم؛ سرِ انتخابات به‌خاطر پول و ... برویم رأی بدهیم، دیگر فضای انتخابات دارد خیلی غیرانقلابی می‌شود.

ما در مقابل غرب باید قدرت مقاومت خودمان را به اثبات برسانیم و ما تنها ابزاری که داریم مقاومت است، هیچ ابزار دیگری نداریم. ما اگر به سمتی برویم که دشمن از ما ناامید بشود، راحت‌تر زندگی خواهیم کرد. آبادانی فقط در صورت ناامیدی دشمن از ما پدید می‌آید.

وقتی دشمن ناامید بشود کوتاه می‌آید، وقتی امیدوار بشود فشار می‌آورد، خودشان صریحاً دارند می‌گویند، در سال‌های گذشته می‌گفتند ما تحریم اینقدر ایجاد می‌کنیم، فشار اینقدر ایجاد می‌کنیم تا کوتاه بیایند. کوتاه بیایند؟ کی کوتاه بیایند؟ مردم کوچه و بازار؟ آنها که می‌دانند مردم کوچه و بازار کوتاه نمی‌آیند، یقیناً دلشان را خوش کردند به برخی از سیاستمدارانی که زمینۀ کوتاه آمدن و سازش در وجودشان هست.


نمی‌دانم آقا به چی دارند نگاه می‌کنند که می‌خواهند دشمن را مأیوس بکنند از کوتاه آمدن ایران اسلامی و این برای ما امنیّت می‌آورد و این برای ما اقتدار می‌آورد. بعد از امنیّت و اقتدار آبادانی پدید می‌آید. این نعمت امنیّت را کی می‌تواند قدر بداند؟ کسی که دشمن را ببیند. من از صداوسیما خواهش می‌کنم این دشمن را نشان بدهد به ما. بله، همین در حد یک خبر، هفتاد نفر امروز با پنج‌تا بمب امروز منفجر شدند. بابا! این یعنی چی آخر هفتاد نفر منفجر شدند؟ مستندساز برود آنجا ببیند اینها زن و بچه نداشتند؟ برود توی خانۀشان. چند نفر امشب گریان شدند؟ ناامنی را دارند باهاش چی‌کار می‌کنند؟ توی امنیّت کاذب باید ما به سر ببریم؟ اینها اصلاً دارند آنها را می‌کشند به‌خاطر وفاداری به انقلاب اسلامی ایران.

مردم خبر داشته باشند این تروریست‌هایی که آنجا دارند جنایت می‌کنند، آنجا مقابل اینها مقاومت نکنند، نوبت بعدی مال کشور ماست، می‌فهمید این حرف‌ها را؟ نه آقا! نگویید، مردم نگران می‌شوند. یعنی چی مردم نگران می‌شوند؟ مردم ما خیلی بزرگتر از این حرف‌ها هستند. بعد نگران شدند، اتکاء می‌کنند به خدا نگرانی را برطرف می‌کنند. اتکاء می‌کنند به انقلاب اسلامی، نگرانی را برطرف می‌کنند. اتکاء می‌کنند به سپاه و بسیج و امر ولایت و اقتدار جمهوری اسلامی، نگرانی را برطرف می‌کنند.

...............
بعدنوشت : تشکر می کنم از "سبک مطهّر" که با احساس وظیفه این کلیپ را معرفی کرده و متن آنرا نیز منتشر ساخته است. صمیمانه ممنونم.
..................

abolfazl.eshnab@yahoo.com
آماده ی گفتگو هستیم تا حماسه!


 حماسه نوشت : یک روز تا روز تاریخی ملت... فردا پای صندوق های رای به کاندید اصلح و انقلابی و دشمن ستیز رای خواهیم داد و خواب دشمن و آنان که خواب دشمن را می بینند را آشفته خواهیم ساخت. ما تا آخر ایستاده ایم... 

....................

ملّت عزیز ما هم با شوق و انگیزه وارد بشوند؛ بدانند كه سرنوشت كشور دست آنها است، و سعادت این ملّت بستگى دارد به انتخاب آنها؛ هم به اینكه فرد شایسته را انتخاب كنند، هم به اینكه اصلاً وارد مرحلهى انتخاب بشوند؛ خود این ورود در مرحلهى انتخاب، تأثیر دارد در سعادت كشور. لذا شما مىبینید مخالفین ملّت ایران و دشمنان ملّت ایران سعى میكنند - از مدّتى پیش - كارى كنند كه مردم یا مأیوس بشوند یا بدبین بشوند یا تنبلى كنند یا اهمّیّت ندهند، لذا پاى صندوقها نیایند. دیگر حالا كارِ این «كارشكنى» از مطبوعات و رسانهها و خبرگزارىها گذشته، به خود سیاستمداران جبههى دشمن ملّت ایران رسیده؛ آنها هم حتّى دخالت میكنند. شخصیّتهاى معروف سیاسى غربى، آنهایى كه وابستهى به جبههى دشمنند، مىبینید كه علیه حضور مردم فعّالیّت میكنند. اخیراً شنیدم كه از شوراى امنیّت ملّى آمریكا كسى گفته كه ما این انتخابات ایران را قبول نداریم. خب به درك كه قبول ندارید! اگر قرار بود ملّت ایران منتظر بماند كه شما چه چیزى را قبول دارید و چه چیزى را میل دارید، آنطور عمل بكند، كه كلاهش پسِ معركه بود. ملّت ایران نگاه میكند ببیند خودش چه چیزى را احتیاج دارد و مصلحت او در چیست، آن را دنبال خواهد كرد. انشاءالله كه خداوند متعال به امروزْ براى ملّت ایران بركت بدهد؛ و كمك كند به ذهنها و دلهاى مردم كه آنچه شایستهى آنها است، آنچه مطابق با شأن ملّت ایران است، آن انشاءالله پیش بیاید.


لیست انتخابی شورای شهر تهران :

مهدی چمران
رضا تقی پور
پرویز سروری
ابوالفضل قناعتی
حسن حمید زاده
بهمن ادیب زاده
عباس شیبانی
عباس قدیری
معصومه آباد
رسول عباسی
افشین پروین پور
سعید غفرانی
محمدمهدی مفتح
رحیم خاکی
محمدهاشم غرقی
ایران دخت فیاض
محمدمهدی تندگویان
سمیه بروجردی
محسن منصوری
حبیب کاشانی
ابوالفضل (فاضل) نظری
علیرضا علی احمدی
ابراهیم انصاریان
امیر قاسمی
مرتضی طلایی
حسین خانلری
حجة السلام علی رجبی
عبدالمقیم ناصحی
وحید نوروزی


والسلام


سه شنبه 21 خرداد 1392
به قلم : ابوالفضل اشناب دیدگاه

تا حماسه(8) .حسن روحانی چه کرده است...؟بسم الله 


سلام
بسیار نزدیک شده ایم به حماسه ی سیاسی موعود و تب انتخابات به اوج خود رسیده است. 
این روزها رصد فعالیت کاندیدها و نحوه رفتارشان می تواند در انتخاب ما کمک کند. خیلی ها البته رای شان را انتخاب کرده اند لکن واجب دانستم که در قبال برخی اتفاقات و وقایع و حقایق سکوت نکنم فلذا بر حسب وظیفه این چند خط صرفا برای آگاهی دادن به بخشی از جامعه نوشته و تقدیم حضور می گردد.

تحرکات حسن روحانی این روزها معانی زیادی دارد. او خود را اصلاح طلب نمی داند اما شعار های تندی علیه حاکمیت فعلی و انتقاداتی بنیادین و تیز به نحوه اداره کشور دارد. سخنان او، شعارهای او و وعده ها و حتی طرفدارانش همگی بوی اصلاح طلبی دارند. حسن روحانی عملا کاندیدای طیف مخالف اصوگرایان است. 
محمدرضا عارف اما صراحتا اعلام می کند که اصلاح طلب است. اما هرگز پایگاه اجتماعی حسن روحانی و سوابق و قدرت بیان وی را ندارد. در این میان اصلاح طلبان در تکاپو اند تا میان عارف و روحانی به اجماع برسند و یک کاندیدای واحد به انتخابات معرفی کنند تا همه ظرفیت ها به سمت او برود. 

محمدرضا عارف از سوی اصلاح طلبان تحت فشار است اما حاضر نیست که کنار بکشد اما گزینه ی اصلی گویا روحانی است...یعنی اجماعی در طیف مقابل اصولگرایی شکل خواهد گرفت در حالی که اصولگرایان چند دسته اند...

در این میان روحانی آغازگر یک بازی خطرناک و دو سر باخت برای اصولگرایان شده است. او با شعارها و رفتارهای تبلیغی اش، خود را یک اصلاح طلب تند و تیز تحت مدیریت حجه الاسلام هاشمی و خاتمی نشان داده است. طبیعتا این حرکت باعث هراس اصولگرایان شده است و آنان را به تکاپو انداخته تا کاری کنند که مبادا تجربه دوم خرداد تکرار شود.
و اما طیف اصولگرا؛ دکتر حدادعادل به نفع جریان اصولگرایی کنار رفت پس می ماند سه نفر :
دکتر ولایتی
دکتر جلیلی
دکتر قالیباف
دکتر ولایتی که اقبال آنچنانی بین مردم ندارد و نظرسنجی ها آمار بالایی را نشان نمی دهند اما رقابت اصوگرایی بین دو نفر داغ است، سعید جلیلی و محمدباقر قالیباف. بیشتر آرای اصولگرایان بین این دونفر تقسیم می شود، تا چند روز پیش هم بسیاری بین این دو نفر مردد بودند برای انتخاب. 
اما رفتارهای حسن روحانی و مدیریت صحنه ی وی و ترسی که به جماعت مذهبی و اصولگرا القا کرده است باعث دو اتفاق ناگوار برای طیف اصولگرایان و یک اتفاق خوش آیند برای اصلاح طلبان می شود و تا حدودی شده است:

یک : فضای انتخاب را از "اصلح - صالح" به سمت "بد و بدتر" هدایت می کند. مثلا خیلی ها جلیلی را اصلح می دانند لکن از ترس عدم اقبال عمومی به جلیلی و روی کار آمدن دولت روحانی به قالیباف رای خواهند داد که گزینه ی مطلوبشان نیست لکن از روحانی بهتر است!

دو : اگر انتخابات به دور دوم بکشد ممکن است که بجای تیم "قالیباف - جلیلی" ، تیم جدید "روحانی - قالیباف" به دور دوم بروند که این هم یک اتفاق بد برای اصولگرایی است که فرصت را به نصف کاهش می دهد...

سه : اصلاح طلبان آراء شان را به اصولگرایان نزدیک می کنند و همین فرصتی است برای آنها.
در این میان با مهاجرت آرا از سمت جلیلی به سوی قالیباف برای مقابله با روحانی، آنچه رخ خواهد داد سقوط محسوس رای سعید جلیلی به عنوان یک کاندیدای انقلابی و جایگزین شدن روحانی در رتبه ی بعد از قالیباف است که اخیرا هم کمی تا قسمتی رخ داده است. آنچه خیلی ها می خواهند هم همین است که با یک تدبیر هوشمندانه ، سعید جلیلی را کنار زده و انتخابات را دو قطبی کنند.
موج تخریب علیه سعید جلیلی در داخل و خارج و مردد ماندن حامیان جلیلی و شعله ور شدن آتش اصلاحات و سکوت بزرگان برای انتخاب اصلح باعث شده است که متاسفانه اولا فرصت رقابت بین دوکاندیدای اصولگرا از بین برود و ثانیا سعید جلیلی به عنوان کاندیدای اصلح بسیاری از اصولگرایان با آرای پایین مواجه شده و عملا به نفع "صالح مقبول" قربانی شود.
صدالبته که دکتر قالیباف هم اصولگراست و مواضع انقلابی دارد و ولایی است لکن هیچ کس برای بعضی ها که هشت سال سکوت کرده اند و یا چهارسال پیش مدتی سر و صدایی داشته اند خطرناک تر از سعید جلیلی نیست. دشمنان خارجی هم که صراحتا اعلام کرده اند جلیلی نباید رای بیاورد...
حال باید دید ائتلاف اصلاح طلبان شکل خواهد گرفت؟ آیا سکوت مرگبار آقایان بصیر(!) به پایان می رسد؟ آیا متوجه خواهند شد که انتخاب "اصلح" بر وقایع و اتفاقات آینده مقدم است و اصلح بر "صالح مقبول" ارجحیت دارد؟
باید دید که مردم چه خواهند کرد...

.........
بعدنوشت : پرسش و پاسخ پست قبل، کماکان و تا روز انتخابات فعال خواهد بود.

تجمع حامیان دکتر سعید جلیلی . تهران . امروز ساعت 17 استادیوم حیدر نیا. با حضور دکتر سعید جلیلی.

....................................


والسلام( تعداد کل صفحات: 2 )

[ 1 ] [ 2 ]