شارژ ایرانسل

فال حافظ

ساخت وبلاگ در میهن بلاگ

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | ساخت وبلاگ صوتی صدالاگ | سوال و جواب و پاسخ | رسانه فروردین، تبلیغات اینترنتی، رپرتاژ، بنر، سئو | Buy Website Traffic
یک شهر تا به من برسی عاشقت شده ست... ای سیب سرخ غلت زنان در مسیر رود
 

چهارشنبه 28 آبان 1393
به قلم : ابوالفضل اشناب سرباز

سربازان جهانی (پوستر)

کلمات کلیدی : سربازان جهانی , رهبر انقلاب , جنگ جهانی حق , پوستر , لبیک یا امام , سید علی خامنه ای , امضا ابوالفضل اشناب ,


بسم الله


نیرو های نظامی یعنی اقتدار یک کشور و اقتدار یک کشور یعنی عامل بازدارنده جلوی گرگ های دنیا... ره بر دارد جهانی فکر میکند... پس سربازانش هم باید جهانی باشند...


پوستر :
سربازان جهانیبرای مشاهده در اندازه اصلی روی تصویر کلیک کنیدوالسلام


یکشنبه 18 آبان 1393
به قلم : ابوالفضل اشناب دیدگاه

عزت زیاد؛ سرافراز باشید !

کلمات کلیدی : محمد سرافراز , عزت الله ضرغامی , نگرش جدید صداوسیما , رهبر انقلاب , سبک زندگی اسلامی ایرانی , آرزوی موفقیت داریم برای ریاست جدید , ابوالفضل اشناب ,


بسم الله


رئیس جمهورِ افکار مردم

هنوز وقتی حرف از رسانه می شود، خیلی از ذهن ها می رود طرف صداوسیما و به طور مشخص تلویزیون.
خب خیلی از مردم ایران زمان های طلایی بسیاری را در طول یک روز خود به تماشای تلویزیون اختصاص می دهند و این یعنی اینکه رسانه اول کشور بدون هیچ حرف و حدیثی تلویزیون است.
ریاست سازمانی که بر ذهن مردم حکومت می کند، گویی ریاست بر افکار و عقاید مردم است. یعنی ریاست سازمان صداوسیما به طور مشخص اینقدر می تواند اثر گذاری داشته باشد که یک رئیس جمهور در کشور.
از حجم امکانات و عریض و طویل بودن این نهاد مستقل هم تا جا داشته باشد می شود سخن گفت.

عزت زیاد!

سید عزت الله ضرغامی از سال 1383 وارد سازمان صداوسیما شد و تا ده سال ریاست این نهاد مهم را بر عهده داشت. فکرش را بکنید که ضرغامی ده سال مسئولیت مهم ترین و اثر گذار ترین رسانه کشور را بر عهده داشته است و امروز بعد از یک دهه با سازمان خداحافظی کرده و جایش را به "محمد سرافراز" داده است. عزت الله ضرغامی در سال 83 و طی حکم رهبر انقلاب مامور به تبدیل صداوسیما به رسانه ای در خور و شان نام جمهوری اسلامی شد و در حکم پنج ساله بعدی وی رهبری او را به رفع کمبود ها و نقش ها توصیه کردند و در ادامه به وی سفارشی اساسی کردند و آن "نزدیک کردن و رساندن این رسانه‌ی فرهنگ‌ساز، به طراز رسانه‌ئی است که دین وَ  اخلاق وَ امید وَ آگاهی،  بارزترین نمود آن باشد" در ادامه نیز اضافه کردند انتظار دارد اثر کوتاه مدت این اقدامات را در یک ساله اول مدیریت ضرغامی ببینند.


ضرغامی خوب . ضرغامی بد

ریاست سازمان صداوسیما ضعف ها و قوت های زیادی را در این ده سال داشت. به این نکته هم دقت کنید که اگر بخواهیم مدیریت او را در این عرصه نقد کنیم باید به سلیقه 78 میلیون نفر هم احترام بگذاریم! پس طبعا از دیدگاه هرکس عملکرد ضرغامی متفاوت است.
خب به گواهی هر قاضی عادلی، صداوسیما در این ده سال پیشرفت داشته است. از هر جهت که نگاه کنیم در این دوره ده ساله، صداوسیما به سمت جلو حرکت کرده است.
از نقاط قوت ضرغامی می توان به این ها اشاره کرد : تلاش برای تولید محتوای مناسب و برنامه های جذابتر، توجه به سلیقه های مختلف در عرصه رسانه، توجه کامل به رسالت مهم امید بخشی به ملت ایران، مشی فراجناحی و البته در عین حال انقلابی، گسترش کمّی رسانه ملی در سطح کشور، منطقه و جهان و ...
از جمله نقاط ضعف نیز می توان به : ضعف اطلاع رسانی به شیوه سریع، صریح، موثر و صادقانه، عدم تولید برنامه های جذاب و سرگرم کننده (به ویژه در سه سال اخیر)، ضعف برنامه سازی در حوزه کودک و نوجوان، تکرار بیش از حد برنامه های تولیدی قدیمی، کیفیت پایین برخی از برنامه های شبکه های تازه تاسیس، عریض و طویل شدن بیش از حد سازمان صداوسیما که مشکلاتی همچون هزینه بالا را در پی داشت.سرافراز باشید!
محمد سرافراز طی حکم رهبر انقلاب بعد از ضرغامی ریاست صداوسیما را به مدت 5 سال برعهده خواهد داشت، سرافراز قبل از این معاون بین الملل و برون مرزی ضرغامی و رئیس شبکه پرس تی وی بوده و جزو مدیران موثر و دوست داشتنی و انقلابی این سازمان بوده است. سرافراز دکترای علوم سیاسی دارد و به زبانهای انگلیسی و عربی هم مسلط است.  حضور همچنین شخصیتی در سکان مدیریت رسانه برتر کشور طبیعتا سیاست های این سازمان را بین المللی تر و جهانی تر خواهد کرد.
کسی نمی داند، شاید بنا این است که سیمای جمهوری اسلامی تمام تلاشش را بکند تا در جهان مطرح شود.
سرافراز که با تاسیس شبکه های العالم و پرس تی وی و هیسپان تی وی نشان داده است نگاهی فرا ملی به مقوله رسانه دارد، باید دید در زمینه مدیریت جامع این سازمان چه خواهد کرد.


از سید علی خامنه ای به محمد سرافراز

رهبر در حکم محمد سرافراز چند توصیه جدی دارد :
هدایت و مدیریت فرهنگ و افکار عمومی جامعه
و
گسترش دین، اخلاق، امید و آگاهی
و
ترویج سبک زندگی اسلامی- ایرانی
و
پشتیبانی رسانه‌ای همه‌جانبه و مبتکرانه در امر بسیج عمومی ملّت
و
کمک به مدیریت‌های اجرایی در جهت تأمین اهداف و اجرای سیاست‌های کلان نظام ؛ تیتر توصیه های امام امت به ریاست جدید صداوسیماست.
ماموریت ریاست سازمان صداوسیما جزو سخت ترین مسئولیت های حکومتی است که مدیر آن باید به سلیقه مردم توجه کند، دنبال اثرگذاری باشد، انقلاب اسلامی ایران را به همگان معرفی کند و برای پیشبرد اهداف آن بکوشد، باید اسیر بازی های سیاسی نشود و هزار باید دیگر که حساسیت این دستگاه را نشان می دهد.

برای محمد سرافراز آرزوی موفقیت داریم و برایش دعا می کنیم.والسلام

.............................................................
 
بعدنوشت:


سه شنبه 13 آبان 1393
به قلم : ابوالفضل اشناب اشک

مُرَمِّل...بسم الله 


گودال خیلی بزرگ نبود. 
یک چاله ای که شاید چند نفری ایستاده در آن جا بشوند. اگر کسی بخواهد در آن دراز بکشد اوضاع متفاوت میشود. حال در این میان اگر فضای گودال را هم با سنگ و سلاح پر کنند، دیگر جایی نمی ماند. پس همان یک نفر می ماند آنجا و بقیه باید بیرون بیاستند.

کسی که آنجا گیر کرده ست اندکی تلاش خواهد کرد که خودش را از این مهلکه خلاص کند... تشنه اگر باشد، خاک اگر مجرای تنفسی را پر کرده باشد تقلایش کم خواهد بود. پس همه بیرون ایستادند و زخم بر زخم پیکر سید جوانان اهل بهشت زدند.

برای توصیف آنچه در آن گودال رخ داد، حکایت دفن امام بین حصیر کافی ست.

 اما من حواسم به آن بلندی ست... همان بلندی که به آن میگویند "تل"... روی آن بلندی یک بانو ایستاده ست. میگفتند که قبل تر ها هیچ چشمی اصلا این خانم را ندیده بوده ست... حالا اینجا روی این بلندی که ایستاده ست، از همه دشت دیده میشود... 
تمام لشگریان او را می بینند، همه دارند او را با انگشت به هم نشان می دهند... بانویی که تا امروز سایه اش را هم کسی ندیده بود.


 خون خداوند بر زمین ریخت...


.....................................................

بعدنوشت: ما تا قیامت سینه زنیم... راهمان همان راه حسین بن علی (ع) بوده و هست.

والسلام


چهارشنبه 7 آبان 1393
به قلم : ابوالفضل اشناب اشک

مادر تمام شهیدان عاشورا

کلمات کلیدی : زینب ای هستی ارباب , شاه بانوی دمشق , دختر شهید , مادر شهید , خواهر شهید , فدای نام مقدست بانو , محرم نود و سه ,


بسم الله


راهی را آغاز کرده است حسین بن علی (ع) که هرکسی به قدر داشته هایش باید از آنها بگذرد.
چه فرقی دارد...
وقتی آخر این مسیر تقدیم جان به جانان است، دیگر همسر و فرزند و برادر و خواهر چه فرقی دارد... حسین (ع) نگارش فصل اصلی قربانی کردن در راه معشوق را آغاز کرده است. 
هرچه باید خود به کربلا آورده ای باید در کربلا بگذاری و بروی...
پسرانی اگر داری...
برادری اگر داری...
جانی اگر داری...
خواهر خون خدا، خواست خدا را می داند، آمده است که هرچه دارد در این سرزمین بگذارد و برود. می داند که سرو های دور و برش در خاک کربلا ریشه خواهند دوانید و با خون آبیاری خواهند شد.
چادر خیمه را کنار زد، زینب آمده است، ایستاده به استقبال خواهر می آید. خواهر گویی خودش از چشمان حسین می خواند این عشق را . آمده است تا دو گوهر تقدیم سلطان عشق کند. همه هستی مادرانه اش را خواهرانه به برادر می دهد و خود می نشیند به تماشای ابدی ترین تابلوی ایثار یعنی عاشورا...
خیالی نیست اگر روی زمین بیافتند این دو دلاور، که آسمان برایشان مهیاست....
اما خواهر نگران جانان است... می داند که سخت ترین لحظه ی این امتحان بزرگ لحظه جان سپردنش میان گودال است...
و آن گاه زینبِ حسین از دست داده، مادر تمام شهیدان عاشورا خواهد بود..والسلام